אחסון אתרים בישראל או אחסון אתרים בחו"ל

אחת הדילמות המלוות מזה שנים רבות את קהילת בוני האתרים בישראל היא האם לאחסן את האתרים במסגרת חבילת אחסון אתרים בישראל או להעדיף חבילת אחסון אתרים בחו"ל. לכל אופציה היתרונות והחסרונות שלה ורצוי לבדוק לגופו של עניין, איזו חבילת אחסון אתרים טובה עבורך.

ניתן לבצע השוואה בין חבילות אחסון אתרים בארץ או בחו"ל על בסיס מספר פרמטרים כמו: איכות חבילת האחסון, נפח האחסון, נפח התעבורה, מהירות תגובה של השרת, זמינות של השרת, היקף התמיכה הטכנית וכמובן המחיר של חבילת האחסון המוצעת לך.

אחסון אתרים בחו"ל

  • נפח אחסון ותעבורה – חבילות אחסון בחו"ל נחשבות נדיבות במיוחד עם חבילות המוגדרות "ללא הגבלה" בשטח האחסון ובתעבורה החודשית. באופן מעשי, חברות אחסון אתרים בחו"ל מספקות 50GB עד 100GB בנפח האחסון וכמה מאות GB של תעבורה חודשית (תלוי בחברת האחסון שתבחר), שניהם די והותר עבור 99 אחוז מהאתרים הפעילים כיום בישראל.
  • שירות ותמיכה טכנית – חברות אחסון אתרים בחו"ל מעניקות במרבית המקרים היקף מושלם של אפשרויות לתמיכה, אם באמצעות האי מייל, צ'ט מקוון, מרכזי מידע או אפשרות למענה טלפוני אנושי. היכולת למענה טלפוני חשובה לכל מי שרוצים להרגיש שאכן יש בעל בית מהצד השני ויש מי שאנו חשובים עבורו וכמובן עבור מענה מהיר לבעיות דחופות. מצד שני מדובר במענה באנגלית ולא לכולם הוא נח.
  • עלויות אחסון – העלות של אחסון אתרים בחו"ל נמוכה משמעותית מזו שבישראל ובטח ביחס לשטח האחסון הנדיב שמקבלים. בנוסף, מרבית חברות האחסון מעבר לים מאפשרות אחסון של מספר דומיינים ואתרים שונים על אותו שטח אחסון, כך שהעלות פר דומיין יורדת עוד יותר. מרבית חבילות האחסון בחו"ל הן בעלות של 4 עד 9 דולר לחודש.

5 החברות הטובות ביותר לאחסון אתרים בחו"ל הן :


אחסון אתרים בישראל

  • נפח אחסון ותעבורה – בארץ חבילות האחסון הן קטנות הרבה יותר ומבוססות על חבילות אחסון החל מ – 20MB והלאה, כאשר מרבית החבילות נעות בטווח של 100MB עד 500MB בלבד. התעבורה החודשית נעה בהתאמה בטווחים של 1GB -2GB לחודש. חבילות האחסון מתאימות בעיקר לאתרי תדמית או אתרים קטנים אך לא לאתרים בינוניים עם פעילות שוטפת או לאתרים גדולים.
  • שירות ותמיכה טכנית – לרוב, התמיכה בישראל טובה אך ימי הפעילות למענה מהיר הן לרוב ראשון עד חמישי כאשר בסופי שבוע המענה הוא לרוב רק במייל. היתרון הוא במענה אנושי בשפה העברית (ולעתים בערבית\רוסית גם כן) ובשעות נוחות יותר לשיחה שוטפת מאשר אלו שמעבר לים.
  • עלויות אחסון – העלויות בארץ גבוהות משמעותית מאלו שבחו"ל ובטח ביחס לתמורה מהשרת. מדובר על עלות של 10-30 דולר לחודש לחבילת אחסון אתרים בעלת נפחים דומים או קרובים להצעות הבסיסיות בחו"ל.
  • מיקום – לטענת מספר מקדמי אתרים, מיקום שרת האחסון בישראל מהווה יתרון בעת קידום האתר בגוגל. כמו כן, מיקום שרת האחסון בישראל משפיע על מהירות תגובה טובה יותר של האתר. עם זאת, נכון להיום מדובר בהבדלים זניחים של עשיריות השניה לכל עמוד שנטען וברוב המקרים יתרון זה לא מורגש כלל.

החברות הטובות ביותר לאחסון אתרים בישראל הן:


לסיכום, עבור מי שרוצה לקבל את התמורה המקסימלית לכספו, אחסון אתרים בחו"ל יתן את התמורה הגדולה ביותר בעלות הנמוכה ביותר. עבור מי שרוצה לקבל תמיכה בעברית, ערבית או רוסית – אחסון בחברה ישראלית היא הכתובת עבורו.