אחסון לינוקס – איזו חברת אחסון הכי טובה עבורך?

אם אתה הבעלים של אתר קיים העובד בשפת הקוד PHP, תחת מערכת ניהול תוכן פופולארית דוגמת וורדפרס (WORDPRESS) או ג'ומלה (JOOMLA) או אם אתה עובד על אתר חדש בשפת PHP – אתה זקוק לחבילת אחסון אתרים על גבי שרת לינוקס (LINUX).

על מנת להקל עליך את הבחירה בין אלפי חברות האחסון הקיימות כיום, ריכזנו עבורך את חברות האחסון הטובות ביותר במתן שירותי אחסון מבוססי לינוקס (LINUX). רשימת החברות שמופיעה בהמשך הורכבה לאחר ביצוע השוואה בין פרמטרים שונים של נפח שטח האחסון, נפח התעבורה המותר, זמינות השרת, חוות דעת גולשים, ביקורות בפורומים / קבוצות דיון שונות ואף התנסות אישית של צוות האתר.

לפי דעתנו, הספקים המומלצים ביותר במתן שירותי אחסון אשר מבוססי לינוקס (LINUX) הם:

מהי מערכת ההפעלה לינוקס (LINUX)?

מערכת ההפעלה לינוקס פותחה במסגרת לימודי מדעי המחשב של מפתח מערכות בשם לינוס טורבאלדס.

בראשיתה, מערכת ההפעלה לינוקס (LINUX) לא נועדה לשימוש מסחרי ופותחה על בסיס קוד פתוח שנגיש לכולם. כתוצאה מכך, מתכנתים רבים מכל העולם החלו לפתח אותה באמצעות תוספים שונים אשר הפכו אותה לאיכותית ביותר ובעלת מענה מקיף כמעט לכל צורך שניתן לחשוב עליו בתחום זה.

מערכת ההפעלה לינוקס (LINUX) עברה תהפוכות רבות במהלך השנים והיא נחשבת למערכת הפעלה אמינה, מאובטחת וחזקה יותר ביחס למערכת ההפעלה Windows.

מדוע לבחור אחסון אתרים בשרת מבוסס מערכת לינוקס (LINUX)?

כיום, מרבית בעלי האתרים רוכשים חבילת אחסון אתרים אשר מותאמת למערכת ניהול התוכן שברשותם (וורדפרס, ג'ומלה, דרופל ואחרות), על פי המלצה של חברת בניית האתרים או על בסיס המלצה מחבר אשר מבין בנושא.

חבילות אחסון אתרים על גבי שרתי לינוקס, מאפשרות לבעל האתר ליהנות מהיתרונות הבאים:

  1. עלות – שרתי לינוקס (Linux) זולים ב – 25% עד 50% ביחס לשרתי ווינדוס (Windows)..
  2. אבטחה – שרתי לינוקס (Linux) נחשבים מאובטחים הרבה יותר מאשר החלופות הקיימות ומעניקים הגנה טובה לאתרים המאוחסנים על גבי שרתים אלה.
  3. ממשק ניהול – שרתי לינוקס (Linux) מאפשרים שימוש בממשקי ניהול שונים כמו VDECK, CPANEL או DIRECTADMIN. ממשקי ניהול אלה נחשבים לממשקי הניהול הטובים ביותר בשוק.
  4. עדכונים ותמיכה – כמות העדכונים של שרתי לינוקס (Linux) גבוהה מכיוון שהיא מופצת כמערכת קוד פתוח. לעומת מערכות הפעלה אחרות, מערכת ההפעלה לינוקס (LINUX) מתחזקת, מתקדמת ומתחדשת כל הזמן.

מהם היתרונות של שרתי לינוקס LINUX)) לאחסון אתרים?

כאשר בודקים את שוק שרתי האחסון ניתן להבחין בבירור כי השוק נשלט על ידי חברות אשר מציעות שירותי אחסון אתרים המבוססים על שרתי לינוקס (Linux Hosting) ולא על שרתי חלונות (Windows Hosting). הסיבות המרכזיות לכך הן :

  1. עלות – העלות של מערכת ההפעלה לינוקס (LINUX) פחותה ביחס למתחרה העיקרית שלה (Windows) גם עבור חברת האחסון וגם עבור משתמש הקצה (הלקוח).
  2. אבטחה – שרתי לינוקס מאובטחים הרבה יותר טוב משרתי חלונות (Windows) וחשופים פחות לפריצות של האקרים מכל סיבה שהיא.
  3. תמיכה – מערכת ההפעלה לינוקס (LINUX) מבוססת קוד פתוח ומאפשר קבלת תמיכה ממיליוני מתכנתים המכירים את קוד המערכת ויכולים להעניק שירותי פיתוח ותמיכה בכל רגע נתון.
  4. התאמה – מערכת ההפעלה לינוקס (LINUX) גמישה וניתן להתאים אותה אישית לכל חברה על פי הצרכים שלה.

לסיכום, אם אתם בדרך להקים אתר אינטרנט, חנות וירטואלית או אפליקציה ב – PHP, רצוי לבחור חברות אחסון אתרים אשר מציעים שירותי אחסון על גבי שרתי לינוקס (Linux Hosting).