השוואת שרתים יעודיים (Dedicated Server)

במידה ויש לך חבילת אחסון אתרים על גבי שרתים שיתופיים או שרתים וירטואלים (VPS) ואתה זקוק לכוח מחשוב מלא עבורך, השכרת שרת ייעודי הוא המעבר הטבעי עבורך.

שרתים יעודיים מיועדים לחברות ענק, בעלי אתרים גדולים ופורטלים אשר תנועת הגולשים בהם גדולה במיוחד. שרת ייעודי מיועד כל כולו לאתר אחד או לרשת אתרים בבעלות אחת, כאשר כל משאבי המערכת, כוח המחשוב, שטח הדיסק והזיכרון מוקצים ללקוח בודד. שרתים יעודיים מספקים ללקוח ביצועים גבוהים, כוח מחשוב עצום ומהירות אך במחירים גבוהים משמעותית מהחלופות הקיימות בשוק.

במידה ואתה שוקל השכרת שרת ייעודי לחברה או לאתר שלך, ערכנו עבורך השוואה מקיפה של חברות אחסון מומלצות אשר מספקות שירותי אירוח מתקדמים עם ביצועים גבוהים.

חברות אחסון אתרים מומלצות להשכרת שרתים יעודיים (Dedicated Server)

יתרונות וחסרונות בהשכרה של שרתים ייעודיים

השכרת שרת ייעודי מבוצעת לרוב על ידי חברות גדולות, פורטלים, אתרי חדשות, אפליקציות או אתרים בצמיחה מהירה, כאשר לקוחות קטנים או בינוניים רוכשים חבילות אחסון על גבי שרתים שיתופיים או שרתים וירטואלים (VPS). בהמשך ניתן לראות היתרונות והחסרונות העיקריים בהשכרת שרת ייעודי לעסקים.

יתרונות בהשכרת שרת יעודיים לעסקים (Dedicated Server)

  • ביצועים ומאפיינים כלליים – השרת מורכב לפי צרכי הלקוח ועם כוח מחשוב רב הכולל מעבד חזק, זיכרון רב, שטח דיסק נרחב ושאר רכיבי מערכת שנועדו כולם לאפשר ביצועים אופטימאליים לאתר או לרשת האתרים המאוחסנת בשרת זה.
  • מהירות – שרת ייעודי מספק מהירות תגובה ברמה שאף חבילת אחסון אתרים שיתופית או שרת וירטואלי (VPS) יכול להציע מכיוון שכל משאבי השרת ורוחב הפס של האחסון מיועדים עבור לקוח בודד אשר משתמש בו.
  • אבטחת מידע – מצב בו אין אתרים "שכנים" כמו בחלופות האחסון האחרות, אפשרות של הגדרות אבטחה ספציפית לצרכי האתר וניטור של האתר הבודד על השרת מבטיחים רמת אבטחה ברמה הגבוהה ביותר.

חסרונות בהשכרת שרת יעודיים לעסקים (Dedicated Server)

  • עלויות – העלות החודשית של שרת ייעודי היא בטווח של 75$-150$ ומדובר בעלות גבוהה פי 5 ויותר מהחלופות האחרות בשוק אחסון האתרים.
  • תחזוקה – שרת ייעודי דורש תחזוקה שוטפת בצורה עצמאית, שכירת איש סיסטם חיצוני או צוות טכני של חברת האחסון עצמה. בדרך כלל, העלות של שרתים יעודיים מנוהלים היא גבוהה פי 2 מעלות ההשכרה החודשית.

לסיכום, שרתים ייעודיים הם רבי עוצמה אך דורשים חברת אחסון איכותית והתחשבות בעלויות הגבוהות יותר מהחלופות הקיימות כמו אחסון אתרים שיתופי או אחסון על גבי שרתים וירטואלים (VPS).