מה זה תעודת SSL ? – מדריך למתחילים

אם יש לך אתר ברשת אני בטוח ששמעת כבר את הביטוי SSL או תעודת SSL, כשאתה רק עושה את הצעדים הראשונים שלך באינטרנט, כל המונחים הטכניים יכולים קצת לבלבל אותך ולפעמים זה נדמה כאילו מדברים איתך בשפה אחרת 🙂

אם אתה מעוניין שהלקוחות שלך יזינו את הפרטים האישיים שלהם אונליין (פרטים כמו חשבון בנק, שם, כתובת, תעודת זהות וכדומה) אתה חייב להשתמש בתעודת SSL כלשהי. במדריך הבא אני אנסה להסביר לך מה זה תעודת SSL, איך SSL עובד, האם אתה צריך להשתמש בתעודת SSL ואם כן, מאיפה אפשר לקנות תעודת SSL מקצועית בעלות של מנת פלאפל עם שתיה.

מה זה תעודת SSL?

הסיבה המרכזית שאתרים משתמשים ב – SSL היא בשביל להגן על מידע רגיש אשר עובר בין שרת האתר לבין דפדפן הלקוח. כאשר לקוח מקליד מספר כרטיס אשראי, כתובות, שמות, מידע רפואי או כל מידע רגיש אחר בעמוד שלא מאובטח באמצעות SSL, כל האקר יכול ליירט ולגנוב אותו.

תעודת SSL מצפינה את המידע כך שהוא לא יהיה נגיש להאקרים שמעוניינים לגנוב אותו. תעודת SSL מבטיחה שהיחידים שיוכלו לפענח את המידע יהיו המקבל והשולח המיועד (במקרה שלנו, שרת האינטרנט של האתר ודפדפן הגולש). על ידי שימוש בתעודת SSL, הלקוחות שלך יכולים לקנות באתר שלך מבלי לפחד מגניבת זהות או גניבת המידע האישי שלהם.

תעודת SSL באתר

איך תעודת SSL עובדת?

תעודת SSL מגינה על האתר והלקוחות שלך ב – 2 דרכים עיקריים:

  • הצפנה – תעודת SSL יוצרת ערוץ תקשורת פרטי, מאובטח ומוצפן בין שרת האתר לדפדפן הגולש ובצורה זו לא מאפשרת לאף אחד ליירט את המידע הרגיש של הלקוח.
  • אימות – כל תעודת SSL דורשת אימות כלשהו מול בעל האתר (האימות יכול להיות בסיסי בצורת אימות דומיין או מתקדם בצורת אימות מורחב מול פרטי הארגון) אשר מגדיל את האמון של הלקוח בך. לאחר ביצוע האימות, הלקוחות שלך יוכלו לדעת מי עומד מאחורי האתר ועם מי הם עושים עסקים או ממי הם רכשו את המוצר.

איך תעודת SSL עובדת?

האם אתה צריך תעודת SSL לאתר?

מבחינת בעל האתר, תעודת SSL יכולה להגדיל את רמת הביטחון והאמון של הגולשים באתר שלך. על ידי שילוב הפס הירוק או אייקון המנעול בכתובת ה- URL של האתר שלך (האייקון מסמל כי האתר מאובטח על ידי תעודת SSL), אתה למעשה אומר לגולש באתר שלך, שאפשר לסמוך עליך 🙂

תעודת SSL היא חובה במקרים הבאים:

  • חנויות וירטואלית – במידה ויש לך חנות וירטואלית אשר מאפשרת הזמנה אונליין, רכישה והתקנה של תעודת SSL היא חובה.
  • אפליקציות – אפליקציות רשת ומערכות מורכבות אחרות אשר דורשות מידע אישי, פיננסי, רפואי וכדומה מהמשתמשים בהם מחוייבות להתקין תעודת SSL מתאימה.
  • מיתוג – במידה ויש לך אתר תדמיתי אשר ברצונך למתג כאמין, אחראי ורציני – תוכל לשקול ולרכוש תעודת SSL אשר תוסיף למיתוג שלך בעיני הלקוחות. חשוב לציין, שבמידה והלקוחות לא מזינים את הפרטים שלהם באתר (לדוגמא, אם אתה בעל תחנת מוניות לנתב"ג, מטפל הוליסטי או אדריכל ואין לך תהליך הרשמה או רכישה כלשהו), אין צורך אמיתי בתעודה והיא מותקנת בשביל להגדיל את רמת האמון הנתפשת בעיני הלקוחות ולאו דווקא בשביל לאבטח ולהצפין מידע כלשהו.

חברות מומלצות לרכישת תעודת SSL

במידה ואתה מעוניין ברכישת תעודת SSL מספק ישראלי, אנו ממליצים על חברת Webgate שמתמחה באחסון אתרים בישראל ובין השירותים שהיא מציעה ניתן למצוא גם קניית תעודת SSL לאתרים. חשוב לציין שתעודות ה- SSL של Webgate יקרות יותר מתעודות ה – SSL שניתן למצוא ב – Namecheap (למרות שמדובר בדיוק באותן תעודות או מותגים), מכיוון שעלויות התמיכה הטכנית גבוהות יותר בישראל מאשר בעולם והמחיר מתגלגל לצרכן הסופי. אם אין לך בעיית שפה כלשהי (קריאה או תקשורת באנגלית), אין יתרון ברכישת תעודת ה – SSL בישראל או בחו"ל (להיפך).

לסיכום, תעודת SSL יכולה להגדיל את רמת הביטחון המורגשת של הגולשים באתר שלך. במידה ואתה מפעיל חנות וירטואלית, אפליקציה או מערכת מורכבת כלשהי אשר דורשת מידע רגיש מהגולשים, רכישת תעודת SSL היא חובה!