למה כדאי לבחור באחסון תיבות דואר אלקטרוני עצמאי ולא להשתמש ב – Gmail, Yahoo או וואלה מייל?

חברות ענק Google, Yahoo ואפילו וואלה הישראלית מאפשרות לכל אחד לפתוח תיבת דואר אלקטרוני ולנהל אותה תחת הענן של החברה בחינם בתמורה לצפייה בפרסומות – זו בהחלט החלטה שקוסמת להרבה מאוד משתמשים שמעדיפים לפתוח ב – 2-3 דקות תיבת מייל בחינם, אך האם זו החלטה נכונה לאורך זמן?

במאמר זה אסקור את הנושא ואציג לך מדוע כדאי לך לוותר על הצעות מסוג זה ולרכוש חבילת אחסון עצמאית באחת מחברות האחסון הישראליות והבינלאומיות.

אחסון תיבות דואר אלקטרוני עצמאי

למה כדאי לבחור באחסון תיבות דואר אלקטרוני עצמאי ולא להשתמש ב – Gmail, Yahoo או וואלה מייל?

ישנן לא מעט סיבות לכך שמומלץ לוותר על ההצעות הקוסמות של Google, Yahoo או וואלה הישראלית, הנה העיקריות שבהן:

  • אתה הולך לאיבוד – פעמים רבות, לא ניתן לפתוח תיבות מייל גנריות אשר מאפשרות לך לבלוט בין כל השאר ולך נשאר להסתפק בתיבות בסגנון Avimaman589@gmail.com או Shiran2019@walla.co.il.
  • מקצועיות, מיתוג ואמינות – תיבת דואר אלקטרונית בחינם לא משדרגת מקצועיות, אמינות ומיתוג אלא דווקא להיפך פוגעת בך. הדבר חשוב במיוחד כאשר מדובר בבעלי עסקים אשר רוצים למתג את עצמם או את העסק שלהם כעסק מוביל, מקצועי ואמין ברשת – תיבת מייל תחת הדומיין הפרטי של העסק היא בגדר חובה.
  • גניבת זהות – כל אחד יכול לפתוח תיבת מייל על הפלטפורמה של Google, Yahoo או וואלה הישראלית, לבצע גניבת זהות פשוטה ולהסב לך או לעסק שלך, נזקים כלכליים ותדמיתיים כבדים.
  • אבטחת מידע – בהמשך לסעיף הקודם, תיבת מייל חינמית חשופה הרבה יותר לבעיות אבטחת מידע אשר עלולות להשפיע בצורה ישירה על ההתנהלות שלך. בשנים האחרונות, חלק מהחברות התחילו ליישם אימות דו-שלבי המקשה בצורה משמעותית על האקרים לפרוץ לחשבון, אך עדיין רוב המשתמשים מעדיפים לחסוך זמן ובכך משאירים את עצמם חשופים ברשת.
  • מי עוד רואה את המיילים שלך –תיבות הדואר החינמיות חשופות לבעלי הפלטפורמות ומשמשות לניתוח נתונים והפניית פרסומות מותאמות. המידע האישי שלך צריך להשאר שלך.

היום, ניתן בעלויות נמוכות מאוד (החל מ – 2$ לחודש בהתאם לחברה) לרכוש חבילת אחסון אתרים ולקבל דומיין לשנה בחינם, הנה כמה חברות מומלצות בעולם אשר מעניקות שירות מצויין במחירים נוחים ושווים לכל נפש:

לסיכום, מצד אחד, חברות Google, Yahoo או וואלה הישראלית מאפשרות לך לקבל בחינם תיבת דואר אלקטרונית לשימושך הפרטי, אך מצד שני הן פוגעות במיתוג האישי או המקצועי שלך וחושפות אותך לבעיות אבטחה, גניבת זהות ופישינג (Phishing).