אחסון אתרים בענן

אחסון אתרים הוא תחום אשר מתפתח משנה לשנה עם שינוי דרישות בעלי האתרים ונפחי הפעילות העולים מדי שנה של גולשים בכל רחבי העולם. הטרנד האחרון בתחום האחסון הוא אחסון אתרים בענן.

בעבר, ניתן היה לרכוש חבילות אחסון אתרים משני סוגים עיקריים. חבילות אחסון על גבי שרת שיתופי עם משאבים נתונים המתחלקים בין מאות אתרים שונים או שרת ייעודי שכל המשאבים הוקצו לאתר אחד המצוי עליו. בשנים האחרונות, ניתן לרכוש חבילות אחסון על גבי שרתים וירטואליים אשר מאפשרים חלוקה של משאבי השרת בין מספר אתרים בודדים על גבי אותו שרת ולמעשה זהו פתרון ביניים בין אחסון שיתופי לאחסון ייעודי.

כעת, הטרנד החדש הוא אחסון אתרים בענן אשר מאפשר לנצל את כח המחשוב של עשרות, מאות ואלפי שרתים וירטואליים ביחד. פתרון זה יוצר יחידת מחשוב חזקה ביותר, כמעט בלתי מוגבלת, אשר מתאימה את עצמה לצרכי האתר, האפליקציה או השירות שלך.

קיימים מספר ספקי אחסון אתרים בעולם אשר מתמחים במתן שירותי אחסון אתרים בענן. לאחר בדיקה מקיפה, הספקים הטובים ביותר שמצאנו בתחום הם :

אחסון ענן – ציבורי או פרטי?

קיימות שתי דרכים עיקריות לצרוך שירותי אחסון אתרים בענן – ענן ציבורי או ענן פרטי. בעוד ענן ציבורי מאפשר למספר רב של אתרים להשתמש בשרתי הענן ולחלוק בהם (עם הפרדה ואבטחה ברמה גבוהה), הרי שענן פרטי הינו ייעודי לחברה או רשת אתרים בעלת דרישות מחשוב גבוהות במיוחד.

לרוב, שירותי אחסון אתרים בענן נרכשים על גבי ענן ציבורי (בדומה לאחסון אתרים שיתופי) כתוצאה מהעלויות הגבוהות אשר עומדות בפני מי שמעוניין להקים ענן פרטי. השיקול מה עדיף עבורך הוא עניין אישי ונדרשת התאמה אישית לצרכי האתר שלך.

יתרונות וחסרונות של אחסון אתרים בענן

כמו לכל שיטת אחסון אתרים, גם אחסון בענן טומן בחובו יתרונות וחסרונות ביחס לאופציות האחרות. ריכזנו את עיקר היתרונות והחסרונות עבורך:

יתרונות אחסון אתרים בענן

  • גמישות – שטח האחסון, ניצול המשאבים ונפח התעבורה אינם מוגבלים ומשתנים בהתאם לצרכים שלך.
  • ביצועים – האתר יהנה מביצועים חזקים ותמיד יהיה במצב של מקסימום ניצול היכולות שלו וללא הגבלה של שטח אחסון או משאבים כלשהם.
  • יתירות (Redundancy) – היתירות בשרתי אחסון ענן עומדת על רמה גבוהה של 99 אחוזים לעומת כ – 97 אחוזים באופציות אחסון אחרות.

חסרונות אחסון אתרים בענן

  • מחיר – מכיוון שעלויות ההקמה של שירותי אחסון אתרים בענן הם גבוהים במיוחד, גם העלויות ללקוחות שירותים אלה גבוהים יותר משירותי אחסון על גבי שרתים שיתופיים. על מנת להפחית במחיר החודשי, מומלץ לחפש אחר ספקי אחסון בענן שמחייבים בהתאם לצריכה בפועל כך שכל עוד לא צרכתם משאבים רבים במיוחד – תשלמו מחיר מוזל.
  • שליטה – מכיוון שכל הקבצים, התמונות וקטעי הוידאו נמצאים בענן, לקוחות רבים מדווחים כי ישנה תחושה של "איבוד שליטה" על חומרים אלה. כמובן, שכל חומרי האתר מוגנים ומאובטחים כך שרק בעלי גישה יוכלו להשתמש בהם.