למה אני צריך שם מתחם?

שם מתחם (דומיין) הינו הזהות והמיתוג של האתר שלך ברשת האינטרנט. לכל אתר, מכזה שהוא בלוג עצמאי ועד אתר מסחרי עם מכירות און ליין, שם האתר הוא הדרך של גולשים להגיע אל תוכן האתר וזו הזהות שלו.

מהו שם מתחם (דומיין) ?

שם מתחם הינו הכתובת אותה מקלידים על מנת להגיע לאתר שלך או הקישור שיופיע במנוע החיפוש כאשר יחפשו דבר כלשהו הרלוונטי לתוכן האתר שלך. הכתובת עצמה היא הרכב מספרים הקרוי כתובת IP. על מנת שגולשי האתר לא יצטרכו להקליד כתובת IP כמו 74.125.239.151 או 192.115.80.55 כדי להגיע לאתר Google או Ynet, יותר פשוט יהיה לתת "תרגום" של כל רצף מספרים כזה לאותיות ולמעשה למילים שניתן לזכור טוב יותר.

כיצד בוחרים שם מתחם ?

בחירת שם מתחם היא אומנות בפני עצמה. אין שני שמות מתחם זהים ולכן חשוב לבחור בשם מתחם המתאים ביותר למותג שלך או לתוכן אתר האינטרנט שלך. שם מתחם יכול להיות מורכב מאותיות ו\או מספרים וניתן להשתמש במקף.

שם מתחם הוא כאמור כתובת האתר שלך ולכם הוא חייב להיות קליט ומומלץ שיהיה קצר וזכיר, עדיף עד 7 תווים (אותיות או מספרים) ולא כתובת בעלת 4 מילים עם מקפים ביניהם ושילוב של מספרים ואותיות.

היכן רוכשים שם מתחם ?

ניתן להפוך לבעלים של שם מתחם בשתי צורות עיקריות:

  • רכישה עצמאית – גולשים לאתר של רשם שמות מתחם, עורכים חיפוש אחר שם פנוי שמתאים לכם ומבצעים את הרכישה במספר שלבים ותשלום בכרטיס אשראי. דרך זו אינה ברורה תמיד למי שחדש באינטרנט ואינו בעל ידע טכני בסיסי בכך. למידע נוסף, מומלץ לקרוא את המדריך לרכישת דומיין – צעד אחד צעד.
  • מתנה מחברת אחסון אתרים – חברות אחסון אתרים רבות מעניקות דומיין במתנה בעת הזמנת חבילת אחסון אתרים אצלם. בדרך זו אתם הורגים שתי ציפורים במכה אחת – גם רכישת דומיין וגם רכישה של חבילת אחסון. הכל במערכת אחת ובצורה נוחה וברורה גם למי שזוהי תחילת דרכו באינטרנט.

ריכזנו עבורך מספר חברות אחסון אתרים המעניקות דומיין בינלאומי במתנה בעת רכישת חבילת אחסון חדשה.
החברות המומלצות ביותר על ידינו הן :