מדריך רכישת דומיין למתחילים

מדריך זה נועד לספק עבורך מידע במידה ואתה עושה את הצעדים הראשונים ביצירת נוכחות באינטרנט, אם באמצעות בלוג, אתר תדמית או אתר מסחרי עם מטרה למכירות אונליין. לכל אחד מאלה יש צורך בדומיין מתאים ומדריך זה ילווה אותך צעד אחר צעד כיצד לרכוש את הדומיין הטוב ביותר עבורך.

שלב ראשון – בחירת סיומת לדומיין

השלב הראשון בבחירת שם דומיין לאתר שלך הוא החלטה אם מדובר באתר הפונה לקהל ישראלי בלבד, לקהל ישראלי ולועזי או רק לקהל לועזי.

במידה ומדובר בקהל גולשים ישראלי בלבד, עדיף לרכוש דומיין עם סיומת הפונה לישראלים. סיומת דומיין ישראלית יכולה להיות: co.il או org.il. במידה וקהל היעד של האתר העתידי הוא לועזי בעיקרו, עדיף לבחור בסיומת דומיין בינלאומית כגון .com , .net , .info וכדומה להן.

החלטה זו מהותית להמשך החיפוש שלך אחר שם דומיין, שכן עליך למצוא דומיין פנוי בסיומת המדברת אל קהל היעד שלך ואל מהות האתר שלך.

שלב שני – חיפוש דומיין פנוי

רכישה של דומיין באינטרנט היא בלעדית עבור אותו הדומיין עם הסיומת שנבחרה עבורו. כלומר אין שני בעלים לדומיין אחד וכל עוד אתם רוצים להמשיך להחזיק בדומיין שרכשתם – אתם תוכלו לעשות זאת. אם תרצו לוותר על הדומיין או למכור אותו לאדם/חברה אחרת בעתיד – זכותכם.

כעת עליכם לערוך חיפוש אחר שם דומיין שחשבתם עליו, על מנת לראות אם הוא פנוי או מישהו מחזיק בזכויות שלו. ניתן לערוך את כל החיפוש באמצעות מנוע החיפוש המתקדם שפיתחנו עבורכם, הקלד את שם הדומיין שלך :

[domain-search]

כעת כשמצאתם דומיין פנוי אתם מוזמנים לעבור לרשם דומיין לרכישה שלו.

בחירת רשם דומיינים

מצאתם דומיין פנוי ואתם רוצים לרכוש אותו. עליכם לגלוש לאתר של רשם דומיינים המתמחה בשירות שכזה ואשר יש לו הסמכה לבצע זאת על ידי ארגון התקינה הבינלאומי ICANN או על ידי איגוד האינטרנט הישראלי ISOC.

רכישת דומיין בינלאומי

במידה ובחרתם לרכוש דומיין בינלאומי, אנו ממליצים על חברת GODADDY, חברת רישום הדומיינים הגדולה בעולם. השירות מהיר ומסלול הרכישה קצר, ברור ומיידי.

כמו כן, ישנה אפשרות נוספת לקבל דומיין בינלאומי בחינם בעת רכישת חבילת אחסון אתרים בחו"ל. אפשרות זו מתאימה לבעלי אתרים שאין להם עדיין חבילת אחסון אתרים (שכן שירות אחסון אתרים לבטח תצטרכו בהמשך הדרך לאתר, בלוג או החנות הוירטואלית) ורוצים לחסוך את עלויות הרישום השנתיות. הספקים המומלצים על ידינו אשר מאפשרים לקבל דומיין בינלאומי בחינם הם :

רכישת דומיין ישראלי

במידה ובחרתם לרכוש דומיין עם סיומת ישראלית, אתם צריכים לרכוש אותו דרך חברה ישראלית. אנו ממליצים על החברות WEBGATE או SWEETHOME אשר מעניקות שירות קל, מהיר ונח לרכישה של דומיינים ישראליים ובינלאומיים.

הרכישה מבצעת לאחר ביצוע מספר שלבים פשוטים להבנה. חברת WEBGATE ו – SWEETHOME מאפשרות לבצע תשלום באמצעות כרטיס אשראי, העברה בנקאית, מזומן או חשבון PayPal.

לאחר רכישת הדומיין ניתן לקשר אותו לחשבון אחסון בחו"ל או בחשבון אחסון בישראל, אם אתם עושים את הצעדים הראשונים באינטרנט, מומלץ לרכוש גם את חבילת האחסון מהחברות הנ"ל אשר יספקו לכם תמיכה ושירות בעברית.