שירותי מחשוב ענן (Cloud Computing) לעסקים

בשנים האחרונות, כולנו משתמשים בשירותי מחשוב ענן (Cloud Computing) מבלי שבכלל נהיה מודעים לכך, בין השירותים הפופולריים ביותר ניתן לציין שירותי דואר אלקטרוני (GMAIL), ניהול גלריית תמונות (PICASA), גיבוי קבצים (DROPBOX), וידאו (YouTube) ועוד שלל שירותים רבים אחרים.

כל השירותים הנ"ל מבוססים על הטכנולוגיה של מחשוב ענן (Cloud computing) בה המידע הרגיש (קבצים, תמונות, וידאו וכדומה) נשמר בענן מרוחק ואנו יכולים לגשת אליו מכל מקום בעולם באמצעות רשת האינטרנט בצורה פרטית מאובטחת או בצורה פומבית.

שירותי מחשוב ענן לעסקים

בשנים האחרונות, שירותי מחשוב ענן לעסקים הפכו לנפוצים יותר ויותר כתוצאה מהיתרונות הרבים אותם הם מציעים לבעלי העסקים או הארגונים אשר משתמשים בהם.  בעת רכישת שירותי מחשוב ענן לעסקים, מומלץ לבחור חברות מתמחות אשר יספקו לך רמת ביצועים גבוהה, תמיכה טכנית ושירות אמין, מאובטח ואיכותי על ידי צוות טכני מיומן.  ניתן לחלק את שירותי המחשוב לעסקים לחמישה תחומים עיקריים:

שרתים וירטואליים בענן

שרתים וירטואליים בענן מבוססים על כוח עיבוד רב והקצאה של שטח אחסון, רכיבי זיכרון ומעבד נפרדים עבור כל אתר או רשת אתרים המאוחסנים בהם. כתוצאה מכך, רמת האבטחה, השליטה ועוצמת כח המחשוב שמתקבלת היא גבוהה במיוחד. החברות המומלצות ביותר על ידינו לאחסון על גבי שרתים וירטואליים (VPS) בענן הן:

שירותי גיבוי בענן

במהלך השנים, נאגרים במחשבי בית העסק או על גבי מכשירי ה – Mobile אלפי קבצים שונים (טקסט, תמונות, וידאו וכדומה). גיבוי מערכות המחשוב על גבי רכיבי אחסון פיזיים בשטח העסק מסוכנים במקרה של פריצה, הצפה או שריפה וכתוצאה מכך המערכת לשירותי גיבוי בענן הוא בגדר חובה. שירותי גיבוי בענן מאפשרים שמירה של כל הקבצים בצורה אוטומטית על גבי שרת מרוחק, מנוטר ומאובטח ברמה גבוהה הן פיזית והן וירטואלית. החברות המומלצות ביותר על ידינו לרכישת שירותי גיבוי בענן לעסקים הן:

תחנות עבודה בענן

שימוש בתחנת עבודה בענן מאפשר לבית העסק לחסוך רכישה של חומרה ותוכנה מסוגים שונים. כמו כן, תחנות עבודה בענן מאפשרות חיסכון משמעותי של 30%-40% בעלויות העדכון, התחזוקה והשדרוג של חומרת ותוכנת בית העסק. תחנות עבודה בענן מאפשרות גישה מכל מקום בעולם, ללא תלות במיקום הגולש ועם ניהול הרשאות, היררכיית ניהול ותוכנות שונות לפי דרישה. החברות המומלצות ביותר על ידינו לרכישת תחנות עבודה בענן הן:

שירותי דואר בענן

ניהול דואר בענן מאפשר גישה לחשבונות הדואר העסקיים מכל מקום בעולם, סנכרון ושיתוף בין מכשירים שונים בארגון, דבר המייעל את פעילות הארגון ומשפר את ניצול מערכת הדואר האלקטרוני בעסק.

שירותי טלפוניה בענן

שירותי טלפוניה בענן לעסקים מאפשרים לנהל Calling Center מלא עם בקרה מלאה על צוותי המכירות או השירות הטכני בארגון. עסקים קטנים יותר משתמשים בעיקר במספרי טלפון וירטואליים אשר מאפשרים בדיקה, ניטור ובחינת כדאיות הפרסום בפלטפורמות שונות (למשל, פרסום העסק ב – Google Adwords מול פרסום ב – Facebook).

לסיכום, שירותי מחשוב ענן (Cloud computing) מאפשרים שדרוג של כל עסק או ארגון קיים, צמצום בהוצאות הראשוניות או החודשיות ושיפור התפוקה של עובדי ומנהלי הארגון. בעת יישום שירותי המחשוב, מומלץ לאתר טכנאי רשתות מחשבים מקומי (למשל, אם אתה מאזור חיפה והקריות, תוכל ליצור קשר עם PCTIP טכנאי מחשבים בחיפה) אשר יוכל לעזור לך בתהליכי ההטמעה של שירותי המחשוב בעסק שלך.